T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / DEVREK - Sabahat - Cemil Ulupınar Fen Lisesi

SİRESYEL Projesi

Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi ile Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması Projesi

Ock

Devrek Kodlama ve Robotik Şenliği 26 Eylül 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısından itibaren elde edilen ürünlerin sergilendiği şenlikte, çalışmalarını sergileyen Robotik Kodlama Kulübü öğrencilerimizin standına yoğun ilgi vardı.

Ock

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen "Robotik Eğitimi Sistemi ile Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projemizin tanıtım filmi yayınlandı.

 

Ağu

Robotik-Kodlama Kulübü öğrencilerimiz ile Zonguldak Valiliği himayesinde düzenlenen 1.KodlaZonguldak Festivaline katıldık. Festival açılış töreninin ardından Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş ve beraberindeki protokol üyelerine çalışmalarımızı anlattık. 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü düzenlenen festival süresince Standımızı ziyaret edenlerle robotik kol çalışmalarımızı ve blok programlama dili kullanarak kodladığımız çalışmalarımızı paylaştık.

Ağu

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında BAKKA tarafından desteklenerek yapılan Robotik Kodlama Sınıfının açılışı, Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş, 24. Ve 26. Dönem Zonguldak Milletvekili Sayın Özcan Ulupınar, Devrek Kaymakam Vekili Çaycuma Kaymakamı Sayın Serkan Keçeli, Devrek Belediye Başkan Vekili Sayın Hüsnü Işık, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Sayın Satılmış Gebeş, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Murat Kapıcı, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah Turan, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Ağu

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen ´Yapay Zeka´ Temalı 13.Uluslararası MEB Robot Yarışması´, Temalı Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), İnsansız Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta) ve Serbest Proje olmak üzere toplam 12 kategoriden oluşuyor.

Okulumuz Müdür Yardımcısı (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni) Dilek ÇAYIRLI da danışmanlık yaptığı 2 robot takımı ile birlikte Yumurta Toplama (CarettaCaretta) Kategorisinde yarışacaklar. Berkay KAPTAN ve Batu GEDİK isimli öğrencilerimiz "BeBa", Talha KARA ve Yusuf Can ÇUKUR isimli öğrencilerimiz "CarettaLover" adlı robotları ile yarışacaklar. Öğrencilerimize ve onları hazırlayan Müdür Yardımcımız Dilek ÇAYIRLI´ya başarılar diliyoruz.

Nis

Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri matematik ve fizik derslerinde öğrendikleri bilgileri becerileriyle birleştirerek, kodlama ve tasarlama süreçlerinde kullanıyorlar. Birbirleriyle etkileşim ve paylaşım içerisinde öğrenme süreçleri ilerliyor; geleceğin mühendisleri böyle yetişiyor. 

Nis

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında BAKKA tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projesi kapsamında 3 gün süren "Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi"nin ikincisi gerçekleştirildi. 01-02-03 Mart 2019 tarihlerinde yapılan eğitime Devrek ve Çaycuma ilçelerinden 32 öğretmen katılmış ve başarıyla sertifika almaya hak kazanmışlardır. 

Nis

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz SAyın Abdullah Turan ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Cemalettin Yüceer okulumuzda ikincisi düzenlenen, "Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi" kursunu ziyaret ettiler.

Şbt

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında BAKKA tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projesi kapsamında Uzman Bir Eğitici tarafından verilecek ve 3 gün sürecek "Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi"nin 2.si düzenlenecektir. 1-2-3 Mart 2019 tarihlerinde yapılması planlanan eğitim için, ilçemiz ve komşu ilçelerimiz okullarından, katılmak isteyen öğretmenlerin başvuruları 25/2/2019 tarihine kadar alınacak olup, başvuru sırasına göre ilk 32 kişi katılımcı olarak belirlenerek aynı gün akşamı ilan edilecektir.  Katılımcı olarak belirlenenlerin Sabahat-Cemil Ulupınar Lisesi Okul-Aile Birliği hesabına eğitim giderleri karşılığında 100 ₺ yatırmaları gerekmektedir. 27/02/2019 günü mesai saatine kadar giriş ücretini yatırmayan katılımcıların yerine yedek belirlenmiş olan başvuru sahipleri alınacaktır. İlgilenenlerin aşağıdaki başvuru formunu doldurup imzalayarak müdürlüğümüze müracaat etmeleri (ya da doldurulmuş imzalı başvuru formununun görüntüsünü dicayirli@gmail.com adresine e-posta ile göndermeleri) gerekmektedir.

Şbt

Öğrencilerimiz kodlama atölyemizde ilk ürünlerini ortaya çıkarmaya başladılar.

Durmadan çalışmaya devam...

Şbt

Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi olarak başvurusunu gerçekleştirdiğimiz; "2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı" kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projemiz kapsamında öğrencilerimize yönelik "Kodlama-Programlama ve Robotik Eğitimi" verilecektir. Eğitime katılmak isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki başvuru formunu velisi ile birlikte doldurarak 04/02/2019 tarihine kadar müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Şbt

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında BAKKA tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projesi kapsamında 3 gün süren "Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi" verilmiştir. 29-30-31 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan eğitime Devrek, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinden 32 öğretmen katılmış ve başarıyla sertifika almaya hak kazanmışlardır. 

Şbt

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında BAKKA tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projesi kapsamında 3 gün sürecek "Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi" verilecektir. 29-30-31 Aralık 2018 tarihlerinde yapılması planlanan eğitim için Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri öncelikli olmak üzere, ilçemiz ve komşu ilçelerimiz okullarından, katılmak isteyen öğretmenlerin 21/12/2018 tarihine kadar, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.

Şbt

Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi olarak başvurusunu gerçekleştirdiğimiz; "2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı" kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projemizin tanıtım toplantısı 20 Kasım 2018 Salı günü yapıldı. Saat 11.00´da başlayan tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah TURAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Oğuz BÖLGE, Okul Müdürleri, Sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldı.

Şbt

Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi olarak başvurusunu gerçekleştirdiğimiz; "2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı" kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması" Projemizin tanıtım toplantısına davetlisiniz.