T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / DEVREK - Sabahat - Cemil Ulupınar Fen Lisesi

Haberler

May

Mesleki eğitim, Fen Liseleri ve Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) yapılan fikrî mülkiyet çalışmaları ile 2021 yılında 2 bin 291 patent başvurusu yapıldı. İlk dört ayda elde edilen başarıya bakıldığında gelinen noktanın sevindirici olduğunu belirten Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Fikrî mülkiyet ve sınai haklarla ilgili ortaöğretim kurumlarımızda ve Bakanlığımızda oldukça güçlü bir deneyim ve kültür oluştu. Bu yıl yaptığımız başvurulardan 182 patent, faydalı model, tasarım ve marka tescilini aldı. 2021 yılında önümüze koyduğumuz hedefe de kolaylıkla ulaşacağımıza inanıyorum." dedi.

Mrt

Okul Müdürümüz Turgay KIRGİL,M. Yardımcımız Hasan YANAZ, Rehber Öğretmenimiz Cihan ŞEN, Edebiyat Öğretmenlerimiz Şaban KEKLİK ve Sevil BUDAK Zonguldak Okuyor Projesindeki Üstün başarı ve gayretlerinden dolayı Valiliğimiz tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. Başarı belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali TOSUN verdi. Değerli İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'a ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Erdal YILMAZ'a ilgilerinden ve Misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.  

Ekm

ZONGULDAK OKUYOR KİTAP OKUMA YARIŞMASINA DEVREK SABAHAT CEMİL ULUPINAR FEN LİSESİ GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA DAMGASINI VURDU

 

Tem

UZAKTAN EĞİTİM SAYFALARIMIZ YAZ BOYU HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEKTİR.

KONU TESTLERİ İÇİN www.scuflsinav.com

ONLİNE DENEME SINAVLARI İÇİN www.scuflsinav.xyz

adreslerine girebilirsiniz.

Tem

11.SINIF ÖĞRENCİMİZ BUSE KABA TÜRKİYE 2. OLDU.19 MAYIS E-KİTAPTA ORYANTİRİNG MÜSABAKASI SONUÇLARINA GÖRE ÖĞRENCİMİZ BUSE KABA TÜRKİYE 2. OLDU. ÖĞRENCİMİZİ VE EDEBİYAT ÖĞRETMENLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ.

Tem

Covid-19'dan Uzak Evde Yaz Zonguldak Online Mektup ve Hikaye Yazma Yarışma sonuçları belli oldu.Yarışmada öğrencimiz Çağla Kabakçı il Birincisi oldu. öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Tem

ZONGULDAK OKUYOR KİTAP OKUMA YARIŞMASINA OKULUMUZ GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA DAMGASINI VURDU. LİSE SEVİYESİNDE 12 DERECENİN 10 TANESİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZLE NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR.TÜM SINIF SEVİYELERİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUZ. EDEBİYAT ZÜMREMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN SAYFASINDAN ALINAN HABER AŞAĞIDADIR.

Mrt

Okulumuz öğretmenleri tarafından canlı dersler şeklinde verilecek olan, "Uzaktan Eğitim Programımız" başlıyor.

Ders Linkleri sınıf mesajlaşma gruplarımızdan, öğrencilerimizle paylaşılacaktır.

Velilerimizin, öğrencilerimizin derslere sağlıklı ve verim alabileceği uygun bir ortamda katılım sağlamaları için gereken hassasiyeti göstermeleri rca olunur. 

#başarmakiçinherşey #SCUFenLisesi

Şbt

 Türkiye'nin farklı illerinden seçilen fizik öğretmenleri, CERN'e gitti. Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Lisesi fizik öğretmeni olarak görev yapan Selma Meral ilçemizi temsilen 10. CERN Türk Öğretmenler Çalıştayına katıldı.

Ock

Konya'da yapılan Ulusal Eğitim Robotları Yarışması'nda 2. olan ,Çin'de düzenlenen dünya eğitim robotları yarışmasında da en iyi takım ödülünü alan Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ettiler.

Ara

Dünya Eğitim Robotları Yarışması (WER Dünya Kupası) 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde Çin'in Şanghay şehrinde gerçekleştirildi. Yarışmada ülkemizi Konya, Ordu ve Zonguldak illerimizden gelen 5 takım temsil etti. Dünya çapında 50 ülkeden 10.000'den fazla kişinin katılım sağladığı yarışmanın ilk gününde, Türkiye çok önemli bir derece aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen İzzet Bezirci İlkokulu, ilkokullar kategorisinde Dünya Üçüncüsü oldu.

Yarışmanın ikinci gününe yine Türk takımları damga vurdu. Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Robotik Takımı En İyi Takım Ödülünü aldı. En iyi takım ödülü, Türk takımlarının yarışmada gösterdikleri performansa istinaden Türkiye'nin takım halinde kazandığı bir ödüldür.

Ara

İL GENELİNDE DÜZENLEDİĞİMİZ ZONGULDAK ÇÖZÜYOR MATEMATİK YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI.

Ara

Ulusal Eğitim Robotları Yarışmasında Türkiye 2. olan Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Robotik Takımımız 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde Çin'de gerçekleştirilecek olan WER (World Educational Robot Confest) Dünya Şampiyonası'na Çin'e gidiyor. Takımımıza başarılar diliyoruz.

Kas

TUBİTAK BİLİM SÖYLEŞİMİZE DAVETLİSİNİZ

Kas

Her yıl Çin'de düzenlenen Uluslararası Eğitim Robotları (WER) Yarışmasına köprü olan ve bu yıl ülkemizde ikincisi düzenlenen Ulusal Eğitim Robotları Yarışmasında SABAHAT-CEMİL ULUPINAR FEN LİSESİ Robotik Takımı 2. olmuştur. Ülkedeki çeşitli illerden katılımcıların olduğu ve 50 takımın katıldığı yarışmada, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına sundukları proje ile okullarına kapsamlı bir robotik atölyesi kazandırmaları ve burada hem kendi öğrencilerine hem de çevre okullara yaptıkları çalışmalardan dolayı, Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi'ne, kurum ödülleri kategorilerinde "En İyi Robotik Atölyesi" Ödül Beratı da takdim edilmiştir.